Podstawową zaletą wózków jest ich uniwersalność – służą zarówno do transportu jak i do ekspozycji – można na nich przewozić rośliny od hodowcy aż do sklepu. Przeładowywanie roślin jest coraz droższe i bardzo często powoduje ich uszkodzenia. Dzięki wózkowi kwiatowemu wystarczy, że załadujesz je jednorazowo! Oszczędzając Twoje środki, rośliny trafią w idealnym stanie do miejsca przeznaczenia, zmniejszając ryzyko związane z dalszą obsługą. Puste wózki można zdemontować do minimalnych rozmiarów dlatego bardzo ekonomiczny staje się ich transport.
Puste wózki można zdemontować do minimalnych rozmiarów dlatego bardzo ekonomiczny staje się ich transport.
Wózki kwiatowe (duńskie, CC, połówki, ekspozycyjne) nadają się do przechowywania zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.
Dzięki zastosowaniu stali ocynkowanej oraz wodoodpornej sklejki można również na nich podlewać rośliny.
Ilość półek oraz ich rozmieszczenie na wózku można swobodnie regulować w zależności od potrzeb.
Każda półka posiada otwory na dłonie ułatwiające pracę z półkami (montaż/demontaż półki na wózku).
Jeśli półka znajduje się na wózku i chcemy ją z niego wyciągnąć chwytamy półkę za otwory i przesuwamy ją w lewo lub prawo aby jeden z jej końców wyszedł poza otwory w nogach wózka. Następnie przechylamy ukośnie do góry i w ten sposób zyskujemy miejsce na wyciągnięcie haków półki z nóg po drugiej stronie.
Jeśli chcemy włożyć półkę na wózek musimy powtórzyć ten manewr, jednak na odwrót. Zaczynamy od pochylenia półki ukośnie i poszukania właściwych otworów – każda noga wózka jest wyposażona w otwory różnego kształtu umieszczone na całej długości.
Aby właściwie umieścić półkę na wózku – czyli na równym poziomie, szukamy otworów o tym samym kształcie – całkowicie owalnych lub prostych z jednej strony. Przykładowo jeśli wszystkie haki półek umieścimy w owalnych otworach na tym samym poziomie będziemy mieć pewność, że półka nie będzie pochylona.

Nogi wózków duńskich posiadają po 30 otworów – można zatem zamocować na nich 30 półek. Aby zwiększyć możliwość załadunku wózków stosuje się przedłużki do nóg. Są to nakładki wydłużające słupki. Możemy w ten sposób wyżej umieścić półki lub owinąć wózek folią stretch, tak aby nie uszkodzić roślin znajdujących się na najwyższym poziomie. W naszym asortymencie znajdują się zarówno przedłużki metalowe jak i wykonane z tworzywa.

Jeżeli chcemy transportować na wózku dużą ilość półek ustawiamy nogi wózka odwrotnie czyli stroną otwartą do środka wózka – otwory znajdują się wtedy na zewnątrz i możemy półki układać jedna na drugiej, umieszczając haki półek w rynnach nóg wózka.

Wózki mogą być swobodnie wykorzystane również jako regały magazynowe do przechowywania praktycznie wszystkiego.

Właściwe ułożenie półek służy ekspozycji roślin w punkcie sprzedaży.

Półki można ustawić pod kątem, aby w ten sposób jeszcze lepiej wyeksponować produkty i zwrócić na nie uwagę klientów. Układamy wtedy półki skośnie – tylną ich część umieszczając na wyższym poziomie. Musimy uważać aby nie ustawić półki pod zbyt dużym kątem – aby towar umieszczany na niej był stabilny.

Wózki są demontowalne dlatego świetnie nadają się do transportu jeśli nie przewozisz na nich roślin składasz je i wtedy zajmują mniej miejsca na naczepie. Aby zdemontować wózek – zdejmujemy na początku półki, następnie wyciągamy nogi. Aby wózki nie „jeździły” po podłodze auta podczas jazdy, kładziemy je górą na spód – kółka do góry. Sztaplujemy wózki poprzez umieszczenie jeden na drugim zaczepiając o miejsca na nogi – pasują do siebie jak klocki.

Nogi można transportować na palecie lub układając pomiędzy posztaplowane wózki, po 4 sztuki na wózek.

Aby najlepiej wyeksponować rośliny do sprzedaży warto użyć wózków ekspozycyjnych. Posiadają one dodatkową, pochyłą konstrukcję dzięki, której półki układają się pod kątem za jednym ruchem. Wózki ekspozycyjne bardzo szybko można złożyć do pozycji transportowej, wyglądają wtedy identycznie jak wózki duńskie.